укр | eng
Магістерські та докторантські програми
з соціальних та гуманітарних наук
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Магістерські програми

Культурологія
Соціологія
Вступникам
Випускники програм
Структура

Докторантська програма (PhD)

Загальна інформація
Основні курси
Семінари
Вступникам
Літні школи


на перщу сторiнку
контакти

Новини

Львівський національний університет імені Івана Франка запрошує випускників четвертих та п’ятих курсів ВНЗ України здобути ступінь магістра на міждисциплінарних магістерських програмах із соціології та культурології.

далi »


Докторантська програма (PhD): Загальна інформація

PhD програма з гуманітарних та соціальних наук (культурологія та соціологія)

Дана програма буде паралельною до існуючої аспірантури, і доповнюватиме її розширюючи часові, навчальні та дослідницькі можливості здобувачів за рахунок гнучкішого терміну навчання, дослідницької праці і написання дисертації (до чотирьох років), низки інноваційних методологічних та спеціалізованих курсів та поглибленої дослідницької роботи.

Ця програма докторантських студій, перша в Україні, засновуватиметься на міждисциплінарних магістерських програмах, розроблених (1999-2003) і запроваджених на засадах експерименту у Львівському національному університеті з 2003 року за сприяння Міністерства освіти і науки України та Міжнародної програми підтримки вищої освіти (HESP). Вона об'єднає найкращих науковців з українських університетів та науково-дослідних інститутів НАН України, а також західних університетів, які зголосилися допомогти нашим здобувачам отримати конкурентноспроможну докторантську освіту і підготувати дисертації високої проби.

Культурологія та соціологія є робочим міждисциплінарним пограниччям гуманітарних і соціальних наук, яке в умовах великих історичних та соціальних змін набуває все більшої ваги у Східній Європі. За останні роки ці "нові" ділянки вищої школи зазнали значних трансформацій і зараз викликають неабияке зацікавлення еліт і мають великий суспільний резонанс. Зважаючи на глибокі культурні, соціальні та політичні перетворення, яких зараз зазнає Україна, потреба в реформуванні та розвиткові цієї сфери стає очевидною.

Ми сподіваємось, що ця докторантська програма Львівського національного університету матиме значний інтелектуальний вплив на появу нового формату та змісту наукових досліджень. Докторантська програма з гуманітарних та соціальних наук у Львові має на меті пов'язати інтенсивну навчальну програму з науковим пошуком у співпраці з двома академічними керівниками, визнаними експертами у своїй галузі. Наші докторанти зосередяться на особливостях функціонування культури та суспільства в їх безпосередніх взаємозумовлених контекстах (антропологія повсякдення; соціокультурні дослідження міста; культурна пам'ять та ідентичність; соціальні зміни і розвиток). Роблячи особливий наголос на теоріях і методах формування цього зв'язку, програма стосуватиметься насамперед сучасних проблем у так званих суспільствах "третього шляху", водночас залишаючись відкритою для аналізу всіх форм функціонування культури та суспільства в діахронії і синхронії.

Упродовж перших трьох років навчання докторанти будуть отримувати державну стипендію на рівні звичайних аспірантів Університету. Ми сподіваємося, що упродовж четвертого року навчання, який головно відводиться на завершення і доопрацювання дисертації, докторанти підпрацьовуватимуть молодшими науковими співробітниками та асистентами в Університеті і тим самим зможуть підтримати себе фінансово. Вважаємо, що реальний досвід викладання матиме суттєве значення для подальшої академічної кар'єри випускників PhD програми Львівського національного університету імені Івана Франка як майбутніх викладачів і тому поглиблюємо цю складову.

Магістерські та докторантські програми
79005, Львів, вул. Саксаганського, 1, ауд.100
тел.: (0322) 403180, факс: (0322) 403182
© 2002-2009 Магістерські програми