укр | eng
Магістерські та докторантські програми
з соціальних та гуманітарних наук
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Магістерські програми

Культурологія
Соціологія
Вступникам
Випускники програм
Структура

Докторантська програма (PhD)

Загальна інформація
Основні курси
Семінари
Вступникам
Літні школи


на перщу сторiнку
контакти

Новини

Львівський національний університет імені Івана Франка запрошує випускників четвертих та п’ятих курсів ВНЗ України здобути ступінь магістра на міждисциплінарних магістерських програмах із соціології та культурології.

далi »


Докторантська програма (PhD): Загальна інформація

Керівництво

 Ця експериментальна програма передбачає нову культуру керування роботою докторантів і розвитку їх дисертацій від ідеї через постановку проблеми до повноформатного дослідження. Сподіваємося, що експеримент буде вдалим і поступово наш досвід буде перейнятий іншими аспірантськими програмами Університету.

Робота над дисертаційним дослідженням є вельми індивідуалізованою, автономною і вимагає неабиякої самоорганізації. Проте інститут керівництва відіграє тут ключову роль. На початках керівники всіляко сприятимуть докторантам у їхньому самовизначенні, у виборі і формулюванні відповідної та актуальної теми дослідження, спрямовуватимуть докторанта у пошуках наукової літератури, точному плануванні дослідження та врівноважуватимуть найбільш амбітні проекти із реалістичними обмеженнями в часі та ресурсах. Для успішної дисертаційної роботи ключову роль відіграє вдале, інноваційне й академічно переконливе визначення проблематики дослідження, достатньо вимогливе, але водночас вузько профільоване, чітке, і таке, щоб воно виявилося під силу докторантові, що тільки починає кар'єру наукового дослідника.

Досить часто особи, які вступають до аспірантури, мають доволі смутне уявлення стосовно своєї майбутньої пошукової і дослідницької роботи. Тому дуже важливо надати кожному докторантові право доступу до тих керівників, які, на їхню думку, найбільше відповідають їхнім науковим інтересам. Уже на початку першого року навчання докторанти матимуть можливість спілкуватися зі своїми потенційними керівниками з-поміж викладачів програми, а до кінця року вони мають визначитися і вибрати одного керівника, з яким вони б хотіли працювати. Їхній вибір має затвердити Комітет з присвоєння ступенів. Якщо з якихось причин достатньо добрі робочі стосунки між керівником та докторантом налагодити не вдалось, докторант може клопотати до Комітету з присвоєння ступенів з проханням призначити йому іншого керівника. Зміна керівника є можливою лише один раз за весь період навчання.

Докторанти мають мати більш, ніж одного керівника (рекомендовано двох). Передбачається, що основними керівниками будуть викладачі програми, але окрім них докторант повинен дібрати собі ще одного зовнішнього керівника з інших наукових чи навчальних закладів з України чи з-за кордону. Окрім очевидних переваг для докторанта мати двох чи більше керівників, важливо також, що, керуючи роботою докторанта, його керівники також співпрацюватимуть між собою.

Магістерські та докторантські програми
79005, Львів, вул. Саксаганського, 1, ауд.100
тел.: (0322) 403180, факс: (0322) 403182
© 2002-2009 Магістерські програми