укр | eng
Магістерські та докторантські програми
з соціальних та гуманітарних наук
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Магістерські програми

Культурологія
Соціологія
Вступникам
Випускники програм
Структура

Докторантська програма (PhD)

Загальна інформація
Основні курси
Семінари
Вступникам
Літні школи


на перщу сторiнку
контакти

Новини

Львівський національний університет імені Івана Франка запрошує випускників четвертих та п’ятих курсів ВНЗ України здобути ступінь магістра на міждисциплінарних магістерських програмах із соціології та культурології.

далi »


Магістерські програми: Культурологія

Релігії та секуляризм у сучасних суспільствах

Викладач: Андрій Юраш

Курс досліджує деякі з визначальних теорій релігії у проекті модерності, а також дебати навколо них. Теми обговорення: місце сакрального, фундаменталізм, порівняння релігій, етика праці та споживання, релятивізація, детрадиціоналізація, умови становлення ідентичності, секуляризація як історичний процес, нові релігійні рухи. У цьому курсі основні світські цінності порівнюються зі спорідненими релігійними (наприклад, свобода, рівність і терпимість). Істотною частиною курсу є теоретизування щодо антропоцентричного перевороту. Обговорюються чимало етичних засад, що їх намагається спростувати медицина і техніка, зокрема з розшифруванням генома людини, і дискутуються релігійні практики майбутнього.

 

Тип курсу: На вибір
Рівень курсу: Магістерський
Тривалість курсу: 32 год.

Мета курсу:

  1. Дати магістрантам уявлення про характер, природу і динаміку розгортання релігійних та секуляризаційних процесів у широкому (загальноцивілізаційному) контексті з урахуванням культурологічних, соціологічних та інших чинників та познайомити із сучасними проблемами, пов'язаними із відповідною інтелектуальною ділянкою
  2. Навчити студентів визначати та системно аналізувати релігійно-ідентифікаційні та секуляризаційні процеси, які були притаманні "модерним" суспільствам, апробуючи ці теоретичні напрацювання на практиці та реалізувати їх у формі есе чи інших форм емпіричного, практичного оволодіння матеріалом.
  3. Підготувати фахівців, які б були здатні професійно аналізувати релігійні та секуляризаційні процеси останніх кількох століть у якнайширшому культурологічному контексті.

Головні теми:

  1. Суспільно-політичний та культуральний контекст традиційних та модерних релігійності й секуляризму
  2. Релігійність у модерну добу.
  3. Історія та практика секуляризму
  4. Еволюція ідей релігійної толерантності
  5. Релігійність і світськість як дві константи суспільного буття: проблеми сучасної взаємодії
Магістерські та докторантські програми
79005, Львів, вул. Саксаганського, 1, ауд.100
тел.: (0322) 403180, факс: (0322) 403182
© 2002-2009 Магістерські програми